12 Ağustos 2013 Pazartesi

Bohem stili yemek odaları

Bohem stili dekorasyonun ana teması, renk ve desenler,yemek odası dekorasyonunda da karşımıza çıkıyor.Mobilyalar,masa örtüleri,halılar,akssesuarlar rengarenk.Nötr renklerle canlı renkleri birarada kullanın.Mobilya seçiminde özgürsünüz.Cam veya doğal ahşap bir masa,farklı stil ve renklerde sandalyeleri birlikte kullanabilirsiniz.Yemek odanıza,perde,masa örtüsü,kilim ve halılarda canlı renkleri seçebilirsiniz.Minderler,şamdamlar,aydınlatma araçları ve duvarlarınızda tablolarla Bohem stili yemek odası dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.
Bohem stili yemek odası dekorasyonunda duvarlarını canlı renklere boyamayı unutmayın.Canlı tonlarda pembeleri,mavileri,sarıları tercih edebilirsiniz.
Zıtlıklarda uyum:Masa örtüsü ve minderlerde etnik desenlerden yararlanabilirsiniz.Renkli etnik desenli lilimlerle birlikte farklı desen ve renkeri uyum içinde kullanabilirsiniz.
 
Mobilya seçiminde:farklı stil ve renklerde mobilyaları birlikte kullanabilirsiniz.İkinci el veya vintage mobilyalarla modern tasarım mobilyalarla yemek odanıza bir tarz kazandırın.Mobilyaların büyüklükleri önemli değildir.
 
 
 Bohem stilinde sıkça kullanılan kuş ve çiçek desenleri yemek odasının duvarında uygulanmış.
Mor,yeşil,sarı,pembenin canlı tonları,raltın gibi metalik renkler  bohem tarzı yemek odası dekorasyonunda uyum içinde uygulanmaktadır.
Duvarlarınızı renkli tablolarla süsleyin.Birkaç tabloyu birarada duvarınıza asabilirsiniz.

 Cam masa,otantik aydınlatmalar,desenli perdelerle dekore edilmiş bohem stili yemek odası
Bohem stilinde farklı kültürlerin öğelerini uyum içinde biraraya getirebilirsiniz.Yemek odası dekorasyonunda bolca aksesuar kullanın. 
Bunlar da ilginizi çekebilir
Bohem stili oturma odaları
Bohem stili yatak odaları
Bohem stili mutfak dekorasyonu
Endüstriyel loft stili dekorasyon
İskandinav tarzı dekorasyon
Modern rustik dekorasyon
Evinizin stilini değiştirecek öneriler
Klasik country tarzı yaratmak için öneriler

1 yorum:

Meryem Uzun dedi ki...

Yemek odalarında kullanılan modeller arasında klasik yemek odası modellerini çok seviyorum. Özellikle sandalyeler çok hoşuma gidiyor. Nede olsa klasiğin ihtişamı farklı.