27 Mayıs 2010 Perşembe

Genç odaları

Gençler zamanlarını genellikle yatak odalarında geçirirler.Bu mekanlar,hem çalışma odası,hem yatak odası,hem de arkadaslarıyla sosyalleşme alaını olarak düzenlenmeli.Genç odaları, büyüklüğüne göre dekore edilmelidir.Yer uygunsa dinlenmek ve tv seyretmek icin bir kanepe konulabilir.
Gençlerin kendilerini ifade etmelerine izin verin.Genç odaları,onların kendilerini ifade edebilecekleri ilk yerdir.Odaları için istedikleri renkleri ve desenleri seçmelerine izin verin.Eski mobilyalarına , lamba,yastık,halı,poster,yatak takımları gibi yeni aksesuarlar ekleyin.
Genç odasında depolama Gençler genellikle dağınıktır.Çok iyi düşümülmüş depolama alanları gerekir.Herşeyi organize etmek için çekmeceler,kıyafetleri için dolaplar,ayakkabılar için raflar unutulmamalıdır.Ayrıca kitaplar,dosyalar için raf ve kütüphaneleri de bu listeye ekleyin.Özel eşyaları için dekoratif kutular da odalardaki dağınıklığa son verir.
Aydınlatmalar:Genç odalarında çalışma masasında ve yatakta kitap okumak için aydınlatmalar doğru seçilmelidir.Duvar aplikleri veya çalışma masası lambaları,noktasal aydınlatmalar..
Duvar dekorasyonu.Gençler desenli duvar kağıtları yerine kullanım kolaylığı bakımından duvar stickerlarını veya stencilleri tercih edebilirler..Genç kızlar daha çiçekli,kelebek deseni vb. gibi desenleri tercih ederken yine erkeklerin tercih desenleri farklılık gösteriyor.
Bunlar da ilginizi çekebilir.
Çocuk odalarıhttp://hobilerle.blogspot.com/2011/10/cocuk-odalar.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+blogspot%2FTBAd+%28ev%2Cdekorasyon%2Chobi%29
Genç kız yatak odaları
Yatak odaları kişiliğinizi yansıtsın
Yatak odalarında yeni renk ve trendler
Yatak odalarında feminen çizgiler
Farklı tarz ve renklerde yatak odaları
Yatak odaları-2 beyazın güzelliği
Beyaz yatak odaları
Yatak odalarında renklerin önemi
Feng-Shui felsefesine uygun yatak odaları
Yatak odaları

Erkek genç odalarında kullanılan renkler
Odanın büyüklüğüne göre dekorasyon

Çalışma bölümü
Erkek genç odası
depolama alanları-dolap düzenlemesi
kişiliklerini yansıtacak aksesuarlar
Yorum Gönder