3 Şubat 2012 Cuma

Duvar rengi seçimi

Renk seçimi
Duvarımız için renk seçerken ,sınırsız renk kombinasyonları karşımıza çıkıyor.Moda veya klasik renkler arasında karar vermekte zorlanabilirizRenk seçiminden önce odanızda nasıl bir etki yaratmak istiyorsunuz karar verin..sıcak,davetkar,rahatlatıcı,sofistike,romantik.vb..

Renk seçimi için birkaç ipucu:
1-Kişileştirin
Sevdiğiniz kumaş,eşya veya renk kombinasyonlarından ilham alın.Birçok rengi birarada kullanılabilirsiniz ama renklerin herkes üzerindeki etkisi farklıdır.Seçtiğniz rengin, sizin zevkinizi ve kişiliğinizi yansıtmasına özen gösterin.

2-Sevdiğiniz resimleri biriktirin.
Size ilham verecek,hoşlandığınız dergi sayfaları,kartpostal,renkli fotoğraf,kumaş parçalarını toplayarak,biriktirin.Bu biriktirdiğiniz resim,fotoğraflar arasında,hangi renk size daha cazip geliyor?
3-Tonların etkileri
Mekanda rahatlatıcı bir etki yaratmak için,renk şemasındaki rengin tonlarını seçerek uyum sağlayabilirsiniz.Renk çemberindeki bu komşu renklerle doğal bir geçiş yapabilirsiniz.Bu ton düzeni,bir rengin farklı tonlarıdır.Aynı rengin iki veya daha fazla tonlarını kullanabilirsiniz.

 4-Zıt renklerin etkisi
Dinamik ve enerjik bir görünüm oluşturmak istiyorsanız,renk çemberinde seçtiğiniz ana rengin karşısındaki zıt rengi tercih edin.Bu rengi bir duvarınıza uygulayarak çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz.5-Renkler ışıktan etkilenir
Odanızın yönünü düşünün.Kuzeye bakan odalar daha soğuk da ise daha serinletici bir etki yaratmak için açık mavi ve yeşil renklerden faydalanabilirsiniz.

6-Mevcut mobilyalarınızı düşünün
Mevcut mobilyalarınız,renk seçiminde kısıtlayıcı olabilir.Ama bu sizin başlangıç noktanız olmalıdır.Boya alışverişine çıkacağınız zaman mobilyalarınızın fotoğrafını da yanınızda götürün.

7-Bitişik odaları düşünün
Boya yapacağınız odanın rengi, evinizin diğer odalarıyla uyumlu bir renk olmalıdır.

 8-Bir tema seçin
Modern veya vintage,organik vb..hangi objeler sizi ve kişiliğinizi daha iyi yansıtıyor.Vintage bir renk şeması için hardal sarısı ve terrakota rengini,modern bir şema içinse kırmızı,yeşil,mor,mavi gibi yoğun  renkleri,hepsini birarada kullanmamak koşuluyla seçebilirsiniz.9-Renkleri test edin.
Denemek için boya satın alarak,büyükçe bir duvarı boyayınız.Farklı ışıklar altında,günün farklı zamanlarında renk gölgeleri farklılıklar gösterebilir.


 10-Aynı renk kutu boyaları satın alın.
Renk farklılıkları olmasını istemiyorsanız,aynı seri boyaları satın alın.

12 yorum:

Demlikalem dedi ki...

Son zamanlarda aklimda olan bi konuydu, hangi oda icin hangi renk uygun duser diye. Okuyup, notlarimi aldım. Yazi icin tesekkurler.

balevim dedi ki...

Bende evin duvar rengini değiştirmek istiyodum...

ev dekorasyonu dedi ki...

Oldukça şık görünüyor. Teşekkürler

Evim Evim Güzel Evim dedi ki...

Merhabalar
Aslında birçok Türk ailesinin klasiğidir şampanya. Bizde evimizi şampanya rengine boyadık. Ama şimdi pişman olduk Eşime yazınızı gösterdim çok beğendi. Biraz daha araştırıp en iyiyi bulmaya çalışacağız. Bizi uyandırdığınız için teşekkürler.

Sonsuz Dekorasyon dedi ki...

gri koltuk mavi yastık kombine bayıldım:))

Markaev dedi ki...

çok güzel renkler

Markaev dedi ki...

çok güzel renkler

Markaev dedi ki...

çok güzel renkler

Anonim dedi ki...

www.duvarkagidim.com

Cem dedi ki...

www.duvarkagidim.com

Anonim dedi ki...

SK Concept Kumaş (Tekstil) Duvar Kağıtları Özellikleri:

1. Kumaş Duvar Kağıtları SK Concept tarafından İtalya, Almanya ve Belçika’dan ithal edilmektedir.
2. Bu ürünler üst segmente hitap etmekte olup, duvar kağıdı pazarının en özel ürünleri arasında yer almaktadır. Yüksek kalitede üretilen her kumaş duvar kağıdı, üretimi tamamlandıktan sonra defalarca kontrol edilir. Seçimleri daha çok tasarımcılar ve iç mimarlar tarafından yapılmaktadır. Beş yıldızlı otellerde, lüks villa ve yalılarda, restoranlarda, sergi ve konser salonlarında, üst düzey yönetici ve toplantı odalarında sıkça tercih edilmektedir.
3. Klasik ağırlıklı olmak üzere, düz ve çizgili kombinlerle beraber, modern ve geometrik tasarımları da bulunmaktadır.
4. Tüm kumaş duvar kağıtları CE - EN 15102 kalite belgelerine sahiptir.
5. Ürünlerin dış yüzeyi jakar, iç yüzeyi elyaf (non-woven) tabanlıdır.
6. % 100 ipek, Kadife (flock), Swarovski taşlı kumaş duvar kağıdı modelleri de bulunmaktadır.
7. Duvar kağıtlarının enleri 90 – 140 cm. arasında değişmektedir.
8. Tekstil duvar kaplamaları Class 1 Yangın Testi sertifikasına sahip olup, yanma esnasında alev almaz ve sağlığa zararlı gaz çıkartmaz. Bu yüzden özellikle projelerde (contract) oldukça talep görmektedir.
9. Güneş ışınlarına karşı Xenotest 5 solmazlık sertifikasına sahiptir.
10. S1 sertifikası sayesinde sigara dumanını barındırmaz ve koku yapmaz.
11. Ekolojiktir, hiçbir modelde sağlığa zararlı metaller ve boyalar kullanılmaz.
12. Kumaş duvar kağıdı uygulaması, vinil duvar kağıtlarına göre çok daha profesyonel ekiplerce ve malzemelerle dikkatli bir şekilde yapılır.
13. Kuru bir bez ve elektrik süpürgesi ile rahatlıkla temizlenir.

http://www.duvarkagidim.com/

sercan dedi ki...

Tasarımlarınızın, ev dizaynlarınızın ne kadar özgün olacağı hayal gücünüze kalmış.

www.desenlirulom.com tıklayınız..

Üstelik duvar kağıdın'dan % 80 daha ucuz ...

TÜRKİYEDE BİZDEN UCUZ SATAN YOKK ..