17 Temmuz 2012 Salı

Modern ev dekorasyonu

Modern dekorasyon fikirleri
Modern dekorasyon stili,sade,şık,zarif,yenilikçi bir tarz .Ferah,rahat ve yaratıcı stiliyle,en son teknolojilerin kullanıldığı modern ev dekorasyonu ,yeni neslin de en çok tercih ettiği stil.

Yenilikçi modern ev fikirleri
Mobilya
Modern ev mobilyalarında sadelik ön plandadır.Dağınıklıklar ortadan kaldırılmalı,gereksiz öğeler atılmalıdır.Kısıtlı bir bütçeniz varsa,takım halinde kanepe alamıyorsanız,düz hatlarda şık sandalye şekilindeki kanepeleri  veya kolçaksız kanepeleri  tercih edebilirsiniz.L şeklinde üzerine birkaç yastık yerleştirilmiş kanepeler modern oturma odaları için idealdir.Yatak odası mobilyalarında yatak başı ve tahtalı ayak ucu olan hantal yatakları tercih etmeyin.Fazla yüksek olmayan alçak yataklar odanızın daha ferah ve havadar görünmesini sağlayacaktır.Bakınız:modern yatak odası tasarımları


Renkler
Modern dekorasyonda duvar,döşeme, kumaş renk seçiminde beyaz,gri,krem,bej,siyah gibi renkler ön plandadır.Beyaz ve krem renklerde duvarı olan evinize, parlak kırmızı tonlarda bir kaç mobilya ekleyebilirsiniz.Salonunuzda daha eğlenceli bir hava yaratmak istiyorsanız renkli mobilyalar veya düz kanepenizin üstüne renkli birkaç yastık yerleştirin.Ayrıca düz duvarlarınıza renkli bir sanat eseri de asabilirsiniz.


Yer döşemesi ve kumaşlar
Modern stil dekorasyonda yer döşemesi seçiminde parke veya seramik kullanabilirsinizDüz parlak renkli beyaz  seramik yer döşemesi modern oturma odasında harika görünecektir.Odanızı daha güzel göstermek için kilim (bakınız:çizgili kilim))veya halı ekleyebilirsiniz.Beyaz,siyah,gri renkte döşenmiş bir odaya renkli,geometrik desenli bir kilim veya birkaç değişik boyutta kilim ekleyebilirsiniz.Kumaş renklerinde canlı renkleri kullanabilirsiniz.Perdeler,yastıklarla uyum içinde renkleri seçebilirsiniz.Perdelerinizde modern sanatsal desenler kullanmak odanıza bir başka boyut kazandıracaktır.
 Aksesuarlar
Aksesuarlara gelince: geometrik desenler ön plandadır.Gümüş metal yuvarlak ayna,siyah beyaz bir heykel,sıradaşı formlarda cam vazolar,siyah beyaz çerçeveli fotoğraflar,seramik kaplar,şık lambalar,metalik avizeler,çağdaş siyah beyaz tabloları modern ev aksesuarları arasında sayabilirsiniz.Renkli bir vazo ve çiçeklerle odanızda eğlencelli bir hava yaratabilirsiniz.Kanepenizin yanına asacağınız metal lambalar ve spotlar modern ev dekorasyonunu tamamlayıcı  aksesuarlar olacaktır.
Bunların yanısıra modern ev dekorasyonunda televizyonu oturma odasında odak noktası olarak kullanabilir,duvarlarınıza asitmetrik  kitap rafları yerleştirebilir,duvarlarınızı yatay çizgilerle boyayabilir,yatak odanızdaki banyoyu camla ayırabilir,yemek masasınızın üstüne metalik avizeler asabilirsiniz.
Modern ev dekorasyonu için basit düşünün,mimimal düşünün,yenilikleri takip edin...
                                                                    Modern kırmızı-beyaz mutfak

Bunlar da ilginizi çekebilir.
Çok fonksiyonelli duvar-tv üniteleri
Minimalist modüler sistem tv ve duvar üniteleri
Modern yatak odası tasarımları
Siyah-beyaz ev dekorasyonu
Yeni trend siyah-beyaz dekorasyon ve aksesuarlar
Beyaz mekanlar
Beyaz salon ve oturma odaları
Bembeyaz yatak odaları
Dekorasyonda renkler ve renklerin uyumu

7 yorum:

El ele geziyoruz... dedi ki...

hangisini beğensem bilemedim :) hepsi çok güzel...

www.bendeherkesgibiyim.blogspot.com

Anonim dedi ki...

Değerli blog kullanıcısı sitenizi uzun zamandır takip etmekteyim takibim sonucu sitenizi çok beğendik Halı yıkama firması olarak bu paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz. Size tüm blog hayatınızda başarılar diler teşekkür ederiz...

ev dekorasyon hobi dedi ki...

Ben de herkes gibiyim Teşekkürler

Mobilyalar dedi ki...

Sitenizi takipteyiz çok güzel dekorasyonlar paylaşıyorsunuz.

salon takımları dedi ki...

çok detaylı ve hoş bir yazı paylaşmışsınız. İnanın dekorasyonlara bakarken aklım karıştı:) Salon takımları ve aydınlatmalar çok güzel düşünülmüş.

Başarılar

Ahşap Ev dedi ki...

Ahşap ev ile ne güzel süper olur.

dekorcu dedi ki...

çok iyi tasarlanmış dekorlar

dekorasyon-ürünleri