18 Nisan 2012 Çarşamba

Dış mekan mobilya seçimi

 Evinizdeki konforu bahçenize,terasınıza,balkonunuza taşıyın
Havalar ısındı,evimizden dışarı çıkma zamanı geldi.Bahçeler, evimizin bir uzantısıdır....Şık,rahat,pratik mobilya seçimiyle evinizdeki konforu bahçenize taşıyabilirsiniz.
Dış mekan mobilyalarında farklı malzemelerden ürünler karşımıza çıkıyor. Rattan,teak,bambu,plastik,alüminyum,demir,çelik gibi metaller,kimi zaman da bu metallerle kombinlenen tekstiller,bahçemize,terasımıza hava katıyor. 
Bahçe mobilyası seçimi
Bahçe mobilya seçimi yapılırken;bakımı,dayanıklılığı,temizliği göz önünde bulundurulmalıdır.Bakınız:Dış mekan için bahçe mobilyaları
Rattan -hasır mobilyalar:Rattan,farklı tarz örgüleriyle şık,esnek,dayanıklı ve çevre dostu doğal bir malzemedir.Aşırı sıcak ve soğuk mobilyaya zarar vermez.Su ve rutubetten korumak gerekir.Aşırı rutubet küf yapabilir.

Rattan görünümlü plastik mobilyalar:Rattan örgüsüne benzer,dış mekanlar için plastik malzemeden tasarlanmış mobilyalardır.Suya,soğuk ve sıcağa dayanıklı,ekstra bir bakım gerektirmeyen mobilyalardır.Temizliği ve bakımı çok kolaydır.Yıkanabilen ve hafifliği sayesinde kolayca taşınabilen bu mobilyalar her türlü hava koşuluna dayanıklı yapısıyla bahçenizin,terasınızın vazgeçilmez bir parçası olacaktır.


Tik(teak) mobilyalar,Tik,her türlü hava koşuluna dayanıklı,değerli bir ağaç türüdür.Tik yaşayan bir ağaçtır.Tik mobilyalara bakım yağı uygulayarak,uzun süre rengini koruyabilirsiniz.Uzun yıllar boyunca özel bir bakım gerektirmeyen tik ürünlerinin temizliği de kolaydır.Kış boyunca bu mobilyaları dışarı da bırakabilirsiniz.

Alüminyum bahçe mobilyaları..hafif yapısı,her türlü hava koşullarına dayanıklı olması sebebiyle bahçe mobilyaları arasında tercih edilen metal  mobilyalardır.Paslanmaya karşı dayanıklıdır.Alüminyum;rattan,tik,tekstil bileşiminden de şık mobilyalar karşımıza çıkıyor.


Plastik bahçe mobilyaları.Çağdaş tasarımlarla ve renklerle karşımıza çıkan plastik mobilyalar,kolay temizlenebilir özellikleri ve hafiflikleriyle dış mekanlarda tercih ediliyor.
modern bahçe mobilyası
Ferjorje mobilyalar:Bahçenize romantik bir hava katmak istiyorsanız,uzun yıllar dayanıklı yapısıyla ferforje mobilyalar iyi bir tercih olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Balkon dekorasyonu
Dış mekanlar için bahçe mobilyaları
Teras ve balkonlar için öneriler
Kumsal stili yaratmak için ipuçları

Hamaklar 

Teras ve bahçemizde yaz keyfi

Yazlık ev mekanlar için dekorasyon önerileri

Bahçe mobilyaları

Dinlenin yenilenin

Bahçede dinlenme köşesi

Verandalar-cam veya sera evler

Plaj ve havuz mobilyaları

6 yorum:

Anonim dedi ki...

10 yıllık evliyiz ,evimizde eşyalarımız gibi eskidi..
taşınmayı düşünüyoruz kısmetse 2-3 ayımız kaldı..
dekorasyon fikirlerini bir bir geziyorum gözden karçırdğım bi çok şey var elbet ama bulduklarıma çok seviniyorum,i senin bloğun gibi :)
siteleri gezerken buldum ve çok sevindim tamda bu tür bi blog arayışındaydım fikirlerine ihtiyacım olucak hemen takipe aldım seni :)
paylaşım için fikirlerin için tşkürler bi çok postunu gezdim beğendim...
bende bloğuma beklerim..
sevgilerimlee...

napakölekmi dedi ki...

dekorasyon profesyonel bir elle yapılınca gerçekten insanın evden çıkası gelmeyebiliyor :) çok güzel paylaşımlar bunlar. tüm bilgimi bu sitelerde bloglarda gezinerek edindim. ellerinize sağlık. http://dekoromo.com/

EV DEKORASYON HOBİ dedi ki...

zeynep & dekoromo..güzel yorumlarınız için teşekkürler..

Halil dedi ki...

Dekorasyon yaptırılmak isteniyorsak herşey ince elenip sık dokunmalı ve ucuza kaçmadan çokta masraf yapmadan olmalı

Anonim dedi ki...

Tüm paylaşımlarınız çok bilgilendirici.Mutfak Perdesi olarak blogunuzu takip etmekteyiz.

Anonim dedi ki...

Degerli Site yöneticisi okumuş olduğumuz makalamizde sizi çok iyi anlıyoruz bu denle özel makalelerin devamını

bekleriz sun screen perde firması olarak verdiğiniz bilgi için teşekkür

ederiz