11 Kasım 2011 Cuma

Antre-Etkileyici girişlerEve girdigimizde ilk izlenim çok önemlidir.Sıcak,samimi bir atmosferle karşılaşmayı kim istemez...
Antreler,koridorlar evimizin en yoğun hareketliliğin olduğu yerlerdir.Sabah işe giderken belki birkaç kişi aynı anda ayakkabılarını,paltolarını giyer,çantalarını koyar.Düzen ve depolama girişler için en önemli çözülmesi gereken sorunların başında gelir..
Bu küçük alanları renk,depolama ve düzenlemelerle  farklı alanlar haline getirebiliriz.
Birkaç basit çözümle girişinizi düzenleyin....
-Her alanı değerlendirin.Duvarlar,varsa merdiven altları..depolama alanı olarak değerlendirebileceğiniz alanları belirleyin...

-Doğru renk seçin.Antreler genellikle doğal gün ışığı almayan,küçük mekanlardır..Mekanı daha küçük gösterecek koyu renk duvarlardan kaçının... Açık mavi,yeşil tonları kullanın...
Büyük antreler veya belli bir dönemi yansıtan dekorasyonlarda  koyu yeşiller,kırmızılaar harika olabilir.Bu renkleri uygularken aydınlatma da göz önünde bulundurulmalıdır.Koridorlarda ise uzun duvarlarda açık tonlar,uzak duvarlarda(kısa) koyu renkler kullanarak daha geniş fakat derin olmayan mekan etkisi yaratabilirsiniz.
antreniz dekorasyon stilinizle uyum içinde olmalı

-Aydınlatma:sarkıt avizeler,antrenize hem dekoratif bir şıklık  getirecek hem de aydınlatmada iyi bir seçim olacaktır.Eğer tavanınız alçaksa tavan lambaları başka bir alternatiftir.
Halojen lambalarla daha parlak beyaz ışık elde edebilir,daha soft tonlar için enerji tasarufu ampulleri tercih edebilirsiniz.Antrenizde bir konsol veya sanat eseri varsa masa lambalarından da faydalanabilirsiniz.

-Karakter kazandırın.
Resim asın:Koridorlara farklı çerçevelerde resimler asın..
Mobilya ekleyin:Mobilyalar koridorlara veya girişlere hem karakter kazandırı,hem de fonsiyonel..Ayakkabı dolabını,depolama amaçlı vedağınıklığı ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz.Dekorasyon tarzınıza uygun bir konsol,sandalye,şemsiyelik,askılıklar diğer alternatifler..
Aksesuarlar:mektuplarınız,faturlarınız için dekoratif kutular,anahtarlıklar...Aynalar da olmazsa olmazlardan...

4 yorum:

Fatma dedi ki...

Ama önce böyle geniş bir giriş bölümüne ihtiyaç var, benim evim gibi dar girişler içinde örnekler verseniz ne güzel olur:)

EV DEKORASYON HOBİ dedi ki...

Fadiş:yayınlarım:))Sevgiler.Aida

Öner TÜRKSEVER dedi ki...

Yazınız çok faydalı ve özenli olmuş, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yeni mobilyalar için bütçesi elvermeyen tüketiciler, bazı aksesuarları değiştirerek eski mobilyalarını yepyeni bir kullanıma ve görünüme kavuşturabilirler. Mesela kulplarını modernize edebilirler, raylarını ve menteşelerini frenli hale getirebilirler, mutfaklar için olan aksesuarları ekleyebilirler, gardrop asansörü ve pantalonlukları kullanabilirler.Bunlar herkesin kendi başına yapabileceği, mobilyacılara gerek olmayan detaylar.

Bu aksesuarları almak için dışarı bile çıkmaya gerek yok, evinizden www.hirdavatfirsati.com gibi online alışveriş sitelerine girip bu aksesuarların siparişini verebilirsiniz ve kolaylıkla en ucuz fiyatlara evinize gelirler. Sonra da gelsin yeni mobilyalar. :)

İyi günler dilerim,

Öner TÜRKSEVER

EV DEKORASYON HOBİ dedi ki...

Ömer Türksever..bilgilendirici yorumunuz icin teşekkür ederim..Aida..