11 Kasım 2011 Cuma

Antre-Etkileyici girişlerEve girdigimizde ilk izlenim çok önemlidir.Sıcak,samimi bir atmosferle karşılaşmayı kim istemez...
Antreler,koridorlar evimizin en yoğun hareketliliğin olduğu yerlerdir.Sabah işe giderken belki birkaç kişi aynı anda ayakkabılarını,paltolarını giyer,çantalarını koyar.Düzen ve depolama girişler için en önemli çözülmesi gereken sorunların başında gelir..
Bu küçük alanları renk,depolama ve düzenlemelerle  farklı alanlar haline getirebiliriz.
Birkaç basit çözümle girişinizi düzenleyin....
-Her alanı değerlendirin.Duvarlar,varsa merdiven altları..depolama alanı olarak değerlendirebileceğiniz alanları belirleyin...

-Doğru renk seçin.Antreler genellikle doğal gün ışığı almayan,küçük mekanlardır..Mekanı daha küçük gösterecek koyu renk duvarlardan kaçının... Açık mavi,yeşil tonları kullanın...
Büyük antreler veya belli bir dönemi yansıtan dekorasyonlarda  koyu yeşiller,kırmızılaar harika olabilir.Bu renkleri uygularken aydınlatma da göz önünde bulundurulmalıdır.Koridorlarda ise uzun duvarlarda açık tonlar,uzak duvarlarda(kısa) koyu renkler kullanarak daha geniş fakat derin olmayan mekan etkisi yaratabilirsiniz.
antreniz dekorasyon stilinizle uyum içinde olmalı

-Aydınlatma:sarkıt avizeler,antrenize hem dekoratif bir şıklık  getirecek hem de aydınlatmada iyi bir seçim olacaktır.Eğer tavanınız alçaksa tavan lambaları başka bir alternatiftir.
Halojen lambalarla daha parlak beyaz ışık elde edebilir,daha soft tonlar için enerji tasarufu ampulleri tercih edebilirsiniz.Antrenizde bir konsol veya sanat eseri varsa masa lambalarından da faydalanabilirsiniz.

-Karakter kazandırın.
Resim asın:Koridorlara farklı çerçevelerde resimler asın..
Mobilya ekleyin:Mobilyalar koridorlara veya girişlere hem karakter kazandırı,hem de fonsiyonel..Ayakkabı dolabını,depolama amaçlı vedağınıklığı ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz.Dekorasyon tarzınıza uygun bir konsol,sandalye,şemsiyelik,askılıklar diğer alternatifler..
Aksesuarlar:mektuplarınız,faturlarınız için dekoratif kutular,anahtarlıklar...Aynalar da olmazsa olmazlardan...

Yorum Gönder