5 Haziran 2011 Pazar

Modern banyo tasarımları


Modern banyo tasarımları
Eğer banyonuzu modern tasarımlarla dekore edecekseniz bazı prensiplere uymalısınız.Minimum dekor,düz çizgiler,beyaz renk modern banyo tasarımlarında ilk akla gelenler...
Modern banyo tasarımları için bazı ipuçları...

Düz çizgiler
Modern banyo tasarımlarında hatlar(çizgiler)önemli rol oynar.Pencere,tezgah,ayna vb. dış şekilleri birbiriyle uyum icinde olmalıdır.Dış hatlarda dalgalı çizgiler modern banyoyu yansıtmaz.Düz,yatay veya oval çizgilerden yararlanın.
Eğer banyonuzda dikdörtgen tezgahınız varsa;kare lavabo,büyük yatay bir ayna kullanabilirsiniz.Oval şekillerden yararlanmak istiyorsanız:oval bir pencere,küvet ve tezgah birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Renk kullanımı;
Renklerde minimalisti deneyin.Küçük banyolarda beyaz ve onunla uyumlu ikinci bir renk seçin.Örneğin açık mavi ve beyaz renk,beyaz ve yeşil bambu bitkiler,ahşap ve beyaz duvar,açık yeşil ve beyaz birlikteliği...vb..Daha büyük bir banyonuz varsa;daha koyu renkler,griler,siyahlar,morlar,kırmızılar kullanabilirsiniz.
Küçük bir banyonuz varsa,desen kullanmaktan kaçının.Orta veya büyük bir banyonuz varsa bir duvarında deseni uygulayabilirsiniz.

Aydınlatma
Küçük modern banyolarda aydınlatma önemli bir rol oynar.Beyaz veya açık renk tavanlar aydınlatmada idealdir.Banyonuzda ufak bir pencerede gün ışıınından yararlanmanızı sağlayacaktır.Bakınız:küçük banyolar için öneriler
Less is more  Modern banyo tasarımlarında en az, çok fazladır.Az sayıda eşyayla banyonuzu dekore edebilirlsiniz.Banyonuz küçükse banyo tezgahınızın üstünde fazla eşya bulundurmayınız..

Bunlar da ilginizi çekebilir
Banyolar
Küvetler
Banyo keyfi
Retro-modern banyo
mobilyaları
Banyo tasarım fikirleri ve aksesuarları
Günümüze uyarlanmış küvetler
Banyolarda değişiklik arayanlar için-Kristal musluk başları(bataryalar)
Banyolarda yeni trend-Altın rengi
Banyolar-Lavabolar

Şık banyolar
Yorum Gönder