4 Şubat 2008 Pazartesi

Feng shui yatak odaları


Feng shui yatak odası
Mükemmel Feng shui yatak odası yaratmak için basit, pratik,çeşitli feng shui araçları kullanabilirsiniz.Aşağıda birkaç ipucu bulacaksınız.
1-Yatak odanızdanTV, computer veya egzersiz araçlarını bulundurmayınız, Yatak odanızda bu tür elektronik araçların bulunması iyi feng shui enerjisinin bozulmasına sebep olur.
2-Yatak odasındaki havanın devamlı taze ve oksijen dolu olması için pencerelerinizi açın veya çok iyi kalite bir hava temizleme cihazı kullanın. Ayrıca yatak odasında canlı bitki bulundurmayın.Odanız çok büyük veya yataktan çok uzak olduğu zaman kullanabilirsiniz.
3.Yatak odanızda birkaç seviyeli aydınlatma olmalıdır veya dimerli aydınlatma kullanılmalı. Mumlar Feng Shui de iyi bir aydınlatma aracıdır. Ancak non-toxin(zehirleyici)maddeler içermemelidir.
4-Yatak odanızda iyi bir Feng Shui dengesi sağlamak için sakinleştirici renkler kullanın.Uyku için gerekli iyi bir enerji akısını sağlar.
5-Güzel resimler Feng Shui de önemli rol oynar. Hayatınızda görmek istediğiniz ve sizi mutlu edecek resim ve manzaraları duvarlarınıza asın. Yalnızlığı vurgulayan ve mutsuzluğu simgeleyecek resimler asmayın.
6-Yatağınız için şu kuralları uygulayın:
a)Yatağınızın konumu odaya her gireni görebilmeli,
b)her iki yanında da komodin bulunmalı,
c)yatağın ayakucu doğrudan kapıya bakmamalı.
d)yatak aynaya bakmamalıdır.
Yatağın iyi ve düzenli görüntüsü çok önemlidir. Kullanılan yatak çarşaflarının iyi kalite ve doğal liflerden olması, yatak başı ve yatak uyumlu bir feng shui enerjisi yaratmak için önemlidir.
7-Yatak odanızın kapısı gece kapatılmalı ve oda içinde bulunan tuvalet ve banyonun kapısı devamlı kapalı tutulmalıdır. Burada oluşan enerji hem sağlık hem de sağlıklı bir ilişki için gereklidir.
Yatak odası uygulamaları aşağıdaki linklerdedir 
Yeni başlayanlar için Feng Shui ipuçları

1 yorum:

Yatak Odaları dedi ki...

1. takım sanki daha güzel